ГОРОДА УКРАИНЫ

Петропавлівський собор


Для того , щоб підійти до кафедрального костелу Петра і Павла , потрібно пройти через тріумфальні ворота ( 1781 ) , які самі по собі є витвором мистецтва.Сам собор - одне з найяскравіших творів культової архітектури в Україні . Єпископська кафедра існувала в Кам'янці з XIV століття , даний костел почав будуватися в XVI столітті і згодом піддавався різним перебудовам та добудову . Зараз навколо костелу існує цілий комплекс , що привертає увагу великої кількості туристів.Поруч з костелом - мусульманський мінарет. Дивовижне сусідство ! З'явився він тут в 1672 році, коли турки завоювали місто . Природно , що найголовніший храм вони пристосували під свою релігію (добре , що не зруйнували ) . Так завжди в історії було: завойовники насамперед опоганюють храми іновірців і встановлюють на тому місці своїх ідолів. А згодом ці ідоли теж спадають . Так , в 1756 році на мінареті була встановлена ​​статуя Мадонни (до речі , добре , що християни в свою чергу мінарет не зруйнували - вишуканий натюрморт вийшов ) . І так завжди : воюють і вбивають в ім'я Господа ...До речі , у Марії над головою - символ Євросоюзу. І це XVIII століття ! Ну чому ж ми ще не там ? :-)

У дворі теж збереглося чимало скульптур. Досить-таки примітивних . Про що це говорить? Про те , що вони дуже старі. Тим і цінні . А ще нашу увагу привернуло старовинне кладовище на території костелу :


Все в цьому місці дихає спокоєм і умиротворенням . Ось янголятко на воротах весь такий замислений - замислений.З двору костелу відкривається вид на Георгіївську церкву ( 1851). Всі фотографії цієї церкви , які мені доводилося бачити , зроблені з цього місця . Фотографи не доходять до неї . І ми не дійшли.Як у всякого поважаючого себе собору , у Петропавлівського є своя , окремо стоїть дзвіниця , побудована в 40 -х роках XVII століття. Більше нагадує не культове , а фортифікаційна споруда.Ну , от і все, мабуть. Чудовий ансамбль Петропавлівського собору ми оглянули , пора йти далі. Через Тріумфальну арку (як тріумфатори ) вирушаємо оглядати північну частину Старого Міста.