ГОРОДА УКРАИНЫПіднявшись нагору з каньйону , ми зробили черговий кадр


і пішли в місто по Старобульварний узвозу. Перш ніж почати огляд вірменських кварталів , ми вирішили поглянути на Домініканський монастир , точніше те , що від нього залишилося. Монастир захований у дворах , але знайти його нескладно. Навпаки Тринітарського костелу є такий собі шинок (до речі , біля шинка - абсолютно Ульотний пам'ятник Великій Вітчизняній війні ! Оцініть колірну гамму ! ) Так от , заходите за шинок у двір і бачите там Михайлівський костел і ще багато всіляких руїнах , які є келії.Нам здалося , що там йдуть реставраційні роботи. Якщо це правда , то ми шалено раді .
Далі виходимо з двору і потрапляє на цілком респектабельну площа Вірменський ринок. Будиночки на неї у гарному стані , чого не скажеш про бруківці . Нижче пропонуємо вам трошки картинок з того , чого ми нафотографіровали на площі. По-моєму , непогано:


Далі з вірменського ринку повертаємо направо і повз будинок вірменського єпископа


йдемо до вірменське церкви ( точніше , її руїнах) .
Дзвіниця , звичайно , супер! Але от церкву можна побачити тільки у вигляді руїнах , залишених нам комуністами.


А поруч з вірменське церквою можна побачити цілком збережену православну Миколаївську церкву . Більше в кадр зазвичай потрапляє її дзвіниця , але насправді сама церква - будова хоча і непримітне , але більш цінне , адже це XIV століття!


Крім цього поряд з вірменське церквою знаходиться ще одна цікава будівля , розглянути яке ближче ми і не змогли з причини того , що в його дворі була "зла собака" . У зв'язку з цим скажіть мені : навіщо ховати від людей пам'ятники архітектури? Крізь дірку в паркані нам вдалося зняти об'єкт , Який виявився будинком коменданта фортеці ( комендатурою ) .


А далі ... А далі я гублюся . Вулички в цьому районі настільки заплутані , що мені , як людині приїжджому , мається ніякої можливості їх розплутати . Тому я умовно віднісши це все до вірменського кварталах , хоча вони , можливо, і НЕ вірменські зовсім. Але одне точно можу сказати: розташоване все поруч.
Ось , наприклад , будинок на госпітальної , 3 . Начебто будинок , в якому в XVIII столітті розташовувалася лікарня. Нам настільки сподобався цей затишний дворик ! По-моєму , там дуже сильно збереглася атмосфера середньовіччя ! А ще


Взагалі на госпітальної багато цікавих старовинних будівель. На перший погляд - вони непримітний , але за непривабливим фасадом - історія!А далі трошки відвернемося від госпітальної , на яку повернемося пізніше , і розглянемо вулицю Вірменську . Взагалі вірмени мали в середні століття в місті велику громаду і залишили багату і цікаве в архітектурному та історичному плані спадщину. Така ситуація характерна не тільки для Кам'янця , але й для інших міст Західної України . Але саме в Кам'янці , на мій погляд , вірменські квартали Мають Найбільш характерний і закінчений (у хорошому сенсі ) вид .


Ще нас залучив старовинний житловий будиночок на вулиці утесістих , 3 , і міські укріплення там же ,


а також Східний бульвар. Чому він Східний і яким місцем він бульвар - незрозуміло , але руїни житлового будинку , по-моєму , дуже мальовничий .З усією цій місцевості відкриваються прекрасні види . Зокрема , нашу увагу привернув житловий будинок Хих століття в каньйоні ,частина міських укріплень ( традиційний прийом фотографів - башточка в дірочку ) ,старий приватний будинок на тлі яскравих предметів домашнього побуту місцевих дітей ,а також триповерховий особняк місцевого олігарха з суперовий автопарком поруч.


Тепер знову повернемося на вулицю Шпитальну , де можна трошки ближче розглянути казарми фортеці. У нас було нестерпне бажання подивитися все це зсередини , і ми навіть намилилися перелазить через паркан , але вже дуже собак в Кам'янці багато. І скрізь пишуть , що вони злі . Так що така чудова річ , як казарми , захована від поглядів туристів. Чому - нам невідомо. Тим , хто ховає , думаю , теж невідомо. Напевно , так належить (залізний аргумент) .На цьому дозвольте закінчити чергову частину оповідання в старовинному Кам'янці . Далі з вулиці госпітальної ми потрапляємо на вулиці Довгій